INWESTYCJE GMINNE
Dodane przez administrator dnia Wrzesień 28 2020 14:55:27

W sobotę 26 września odbyło się oficjalne  otwarcie  inwestycji gminy Chojnice.Na otwarcie przybyli  Wójt Zbigniew Szczepański, zastępca Wójta Piotr Stanke, sekretarz gminy Lucyna Zawiszewska, przewodniczący Rady Gminy Ryszard Kontek, pani  dyrekor szkoły w Nieżychowicach  Małgorzata Szynwelska,  właściciele firm, które wykonywały poszczególne prace i wiele innych osób, które przyczyniły się do realizacji tych inwestycji. Obecni byli  przedstawicieli  trzech sołectw: Nieżychowic, Moszczenicy i Doręgowic - sołtysi Waldemar Ochlik, Józefa Kalinowska, Iwona Orłowska - radna naszej gminy oraz rady sołeckie . Nie obyło sie też bez poświęcenia tych obiektów, którego dokonał proboszcz z Zamartego Ojciec Zbigniew. Całe wydarzenie rozpoczęło się w Nieżychowicach, gdzie powstała długo oczekiwana  Otwarta Strefa Aktywności i plac zabaw . Roboty w tym zakresie zostały wykonane przez  "ZAKŁAD USŁUGOWY-USŁUGI DROGOWE BOGUSŁAW SZYCA".Koszt całkowity tej inwestycji wraz z monitoringiem wyniósł 489.746,01 zł.

 

"/></p

 

Na tym terenie został też  postawiony przepiękny krzyż,  ufundowany przez księdza  Ryszarda  Ptaka

 

"/></p

 

Zebrało się wielu mieszkańców, którzy po przecięciu wstęgi przez wyznaczone osoby i poświęceniu kolejnych obiektów udawali się wraz z  władzami, wykonawcami i członkami stowarzyszenia"Cyklista" z Chojnic rowerami ściężką rowerową  najpierw do Moszczenicy, a następnie do Doręgowic.

 

"/></p

 

Budowa ścieżki rowerowej i pieszo-rowerowej z Nieżychowic do granic gminy Kamień Krajeński została wykonana przez firmę ROBOTY ZIEMNE DARIUSZ SALA ZE SŁAWĘCINA. Koszt tego przedsięwzięcia to ponad 4 miliony złotych.

 

"/></p

 

Kolejna inwestycja to droga wewnętrzna w Moszczenicy. Wykonawca to "AD-BET" Adrian Paszko z Chojniczek. Koszt wyniósł 131.910,90 zł.

 

"/></p

 

Czwarta inwestycja podjęta przez gminę to rewitalizacja centrum wsi Doręgowice.Roboty zostały wykonane przez firmę "Marbruk Sp. z o.o. Sp.k." Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1.036.521,59 zł.

 

"/></p

 

"/></p

 

Całe wydarzenie zakończyło się poczestunkiem przy Świetlicy Wiejskiej  w Doręgowicach.

GALERIA